YAZ AYLARINDA HANGİ SPORLAR YAPILMALI VE NELERE DİKKAT EDİLMELİ..

Yaz aylarının gelmesi ve hava sıcaklığının artmasıyla birlikte spor yapmak isteyen yada spora yeni  başlayacak olan  kişilerin akıllarına ilk gelen sorulardan bir tanesi   sağlıklı bir vücuda kavuşmaları için nereden başlamaları gerektiğidir..Yaz aylarında en önemli durumlardan bir tanesi yapılacak olan spor aktivitesinin hangi saatlerde ve nasıl ortamlarda  yapılıyor olmasıdır.

Dışarda spor yapacak kişiler için özellikle sabah ve akşam saatlerinde güneş ışınlarının ve  sıcaklığın çok fazla olmadığı saatler tercih edilmelidir. Eğer sıcak saatlerde spor yapılırsa sıvı kaybı çok fazla olacağından  sıcak saatler tercih edilmemeli tercih edileceksede bolca sıvı tüketimi yapılmalıdır.

Yürüyüş..

Yürüyüş yapmak  düzenli yapıldığı taktirde vücuda son derece faydası olup,Kalp ritmini fazla yormayan bir spor aktivesidir.Bu aktivitenin vücut sağlığı açısından çok fazla önemi vardır..Bütün vücudun çalışması için çok fazla önerilen bir spor aktivesidir.Özellikle spor merkezlerini tercih eden kişiler için kardiyo yapmak vücut açısından son derece  faydalı bir spordur.

Yüzme.

Yaz aylarında hava sıcaklığının çok fazla olmasından dolayı yan etkileri en aza indirmek için kapalı spor merkezlerinin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır..Spor merkezlerinin özellikle yaz aylarında tercih edilmesi yaz sıcağından daha az etkilenmenize sağlayacaktır.

Pilates

 Son  zamanlarda  bayanlar tarafından fazlasıyla tercih edilen pilatesin  uzman kişiler gözetiminde yapılması gerekir.Özellikle sırt kaslarını çalıştırıcı etkisiyle ve tutulmalara karşı son derece faydası olan bu egzersiz ,koordineli çalışıldığı  taktirde vücuda çok fazla  faydası olup önemli sonuçlar alınmaktadır..

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir